نرم افزار حسابداری داروخانه ؛ نرم افزار مدیریت داروخانه

نرم افزار حسابداری داروخانه ؛ نرم افزار مدیریت داروخانه

نرم افزار حسابداری داروخانه

قطعا می دانید که با پیشرفت تکنولوژی، صنعت مراقبت های بهداشتی نیز در حال تجربه تحولات بزرگی است و داروخانه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. نرم افزار حسابداری داروخانه یکی از بارزترین نمونه های سیستم های مدیریت داروخانه است و از قابلیت هایی برخوردار است که به گردش کار داروخانه به صورت اتوماتیک و کارآمدتر کمک شایانی کرده است. در این مقاله با فراسامان همراه شوید تا با نکات جالب و مفیدی در مورد نرم افزار مدیریت داروخانه آشنا شوید.

حتما بخوانید : نرم افزار حسابداری صنعتی

نرم افزار حسابداری داروخانه فراسامان با بهره مندی از مکانیسمی کارآمد و پیشرفته امکاناتی را برای شما فراهم کرده است تا با دستیابی به نتایج بسیار مطلوب، مدیریت داروخانه را به بهترین شکل ممکن در دست بگیرید. با استفاده از نرم افزار حسابداری داروخانه فراسامان ، امکان مدیریت نسخه، تولید فاکتور سفارشی، رسیدگی به نسخه های الکترونیکی، مدیریت محصولات بهداشتی و … با نهایت دقت و سرعت انجام می شود.

چرا به نرم افزار حسابداری داروخانه نیاز داریم؟

نرم افزار حسابداری داروخانه که با عنوان نرم افزار مدیریت داروخانه نیز شناخته می شود، عبارتست از سیستمی که به خودکار سازی گردش کار داروخانه کمک می کند. این نرم افزار از امکاناتی برخوردار است از قبیل بررسی دستورات پزشک و تهیه داروها، کنترل موجودی و سفارش دارو، رسیدگی به صورتحساب ها و بیمه، و … که همه ی این موارد مطابق با قوانین تعیین شده در این حوزه و رعایت پروتکل های آن انجام می شود.

به این ترتیب استفاده از نرم افزار حسابداری داروخانه در بهبود کار داروسازان نقش پررنگی دارد و باعث می شود که بخش قابل توجهی از زمانی را که صرف توزیع دارو می کنند را به امور دیگری اختصاص دهند که به نفع بیماری و جامعه ی پزشکی است.

سیستم حسابداری داروخانه

با استفاده از یک سیستم مدیریت داروخانه ، برقراری ارتباط یکپارچه بین یک سیستم کامپیوتری و نسخه بیمار به راحتی امکان پذیر است. به این ترتیب جلوگیری از تقلب دارویی از طریق وارد کردن تمام اطلاعات نسخه در پایگاه داده نرم افزار حسابداری داروخانه ، با نظارت بر داروهای تجویزی و بررسی آن ها هنگام توزیع دارو، امکان پذیر خواهد بود.

به طور کلی یک نرم افزار حسابداری داروخانه یکپارچه ارائه دارو به بیمار را تنها با چند کلیک ساده امکان پذیر کرده است. در ادامه همچنان همراه ما باشید تا شما را با دیگر ویژگی ها و امکانات یک سیستم مدیریت حسابداری داروخانه بیشتر آشنا کنیم.

نرم افزار حسابداری داروخانه چه مزیت هایی دارد؟

واقعیت این است که ما امروزه شاهد شعب بیشتری از داروخانه ها در سطح شهر هستیم که به دنبال آن تراکنش های مربوط به خرید دارو افزایش یافته است. بر همین اساس نیاز به استفاده از نرم افزار حسابداری در داروخانه ها شدیدا احساس می شود؛ به این دلیل که استفاده از امکانات موجود در این نرم افزار، نه تنها به صرفه جویی در زمان کمک می کند، بلکه با سرویس دهی سریع تر به بیماران می توان به روند بهبود آن ها کمک کرد.

در این بخش از مقاله با مزیت های یک نرم افزار حسابداری داروخانه بیشتر آشنا خواهید شد. لطفا همراه ما باشید.

  • یک نرم افزار حسابداری داروخانه می تواند موجودی دارو در داروخانه را ثبت کند.
  • از طریق یک سیستم حسابداری داروخانه می توانید اطمینان حاصل کنید که نسخه ها صحیح و در مقادیر دقیق توزیع شده است.
  • یکی از مهم ترین امکانات یک نرم افزار حسابداری این است که می توان تاریخ انقضای داروها را به درستی کنترل و مدیریت کرد.
  • اقلام مختلف دارویی را می توان با استفاده از سوابق تراکنش‌های قبلی در داروخانه مدیریت کرد.
  • یک نرم افزار حسابداری داروخانه به مسئولین داروخانه کمک خواهد کرد تا به تجزیه و تحلیل داروها بپردازند و بتوانند بررسی کنند که کدامیک از داروها بیشتر خریداری می شوند.
  • با استفاده از این نرم افزار مسئول داروخانه و دکترهای دارو ساز می توانند از لحاظ فصلی نیز داروها را برسی کنند و داروهای محبوب در یک فصل یا ماه را بر اساس داده ‌های موجود در سیستم ذخیره مشخص کنند. مثلا در تابستان می توانید پمادهای آفتاب سوختگی را بیشتر تهیه کنند، با در ماه های سرد سال داروهای آنفولانزا و … را سفارش دهند.

نرم افزار مدیریت داروخانه

کلام پایانی : نرم افزار حسابداری داروخانه

همانطور که صنعت مراقبت های بهداشتی داروها جز اقلام حیاتی محسوب می شوند؛ چرا که داروها نقش مهمی را در به دست آوردن سلامت بیماران ایفا می کنند و سبب کاهش ناراحتی و درد بیمار می شوند. بنابراین لازم است به نحوه مدیریت داروها در داروخانه ها به انداز کافی اهمیت داده شود که این امر امروزه از طریق انواع نرم افزار حسابداری داروخانه میسر شده است. یک سیستم مدیریت داروخانه می تواند به میزان قابل توجهی به کارایی داروخانه در توزیع دارو به بیماران و مشتریان کمک کند.

بنابراین اگر در صنعت داروسازی فعالیت می‌کنید، استفاده از یک نرم افزار مدیریت کارآمد و مناسب می تواند به ارتقا سطح کسب‌ وکار شما کمک کند، به ‌ویژه در زمانی که بیماری های همه‌گیر شیوع پیدا می کند.

از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی نمودید از شما کمال تشکر را داریم. لطفا چنانچه برای تهیه نرم افزارهای شرکت فراسامان نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید، با ما تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید؛ مشاوران ما با کمال میل به پرسش های شما پاسخگو خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *